Do dnešního dne jsem žil v omylu. Bludném omylu, že chrabrý, udatný sovětský pionýr Pavlik Morozov je válečný hrdina. Na vině bylo moje chápání sovětských vzorů jako bublina na nic. Nikdy jsem nad jeho chrabrostí ani nepřemýšlel, i když nám jej předhazovali ve škole docela dost. To jméno si pamatuji, nic více.
Až imperialistický výmysl Wikipedie mi otevřela oči. On to byl udavač. Udavač a ne ledas jaký. Dokázal udat i svého otce. Škoda, že sousedé to s ním vypořádali příliš brzy. Měli jej nechat si užít té sovětské reality a třeba by okusil i to co musel absolvovat jeho otec-Gulag.
Pavlík Morozov, vlastním jménem Pavel Trofimovič Morozov, (rusky Павел Трофимович Морозов, 14. listopadu 1918 Gerasimovka, Rusko – 3. září1932 Gerasimovka, Sovětský svaz) byl sovětský prototyp hrdiny a mučedníka, který svého otce udal úřadům jako kulaka. Jeho otec byl pak poslán doGulagu a Pavlík Morozov byl brutálně zavražděn vesničany.
Pavlík Morozov pocházel z chudé rodiny, žijící v nynější Sverdlovské oblasti, a byl předsedou základní organizace Mladých pionýrů ve vesnické škole. Bylkomunistickou propagandou vykreslován jako fanatický stoupenec kolektivizace. Jeho otec byl oblíbeným předsedou místního sovětu a odpůrcem násilného združstevňování. Pavlík ho udal bezpečnostním úřadům a před soudem vypovídal o tom, že jeho otec falšoval dokumenty a podporoval kulaky. Rovněž obvinil své sousedy, že skrývali vypěstované obilí a neplnili státní dodávky v patřičné výši.
Případ Pavlíka Morozova byl symbolem protikladu křesťanské („Cti otce svého a matku svou“) a komunistické morálky („Buď bdělý a ostražitý“). Po celé období komunismu byl oficiálně dáván za vzor sovětským dětem i dětem v ostatních komunistických satelitech Sovětského svazu, jeho životopis od Vitalije Gubareva patřil mezi nepominutelnou školní četbu.
Převzato z Wikipedie
Tady toto je malá , pouze malá ukázka zvráceností co do nás hustili ve škole
Padla zde i zmínka slova gulag. Galag je i název knihy jedné americké autorky. Dostal jsem ji k nakouknutí s varováním a to se naplnilo. Ta kniha se nedá přečíst bez následku. Jde o jedinou knihu, ze stovek co jsem četl a nedočetl. Doporučuji k nahlédnutí co dokáže komunismus.
VL
Gulag – obrovské množství sovětských koncentračních táborů – byl systém represí a trestů, jehož racionalizované zlo a institucionalizovaná nelidskost soutěžily s holocaustem.
Do světového povědomí vstoupil Gulag v roce 1972, poté, co vyšla rozsáhlá práce, kterou z vyprávění o sovětských táborech sestavil Alexandr Solženicyn – Souostroví Gulag. Od zhroucení Sovětského svazu byly v Rusku i na Západě uveřejněny desítky memoárů a nových studií, zabývajících se různými aspekty tohoto systému. Anne Applebaum nyní předkládá s použitím těchto nových pramenů i svých původních historických výzkumů první plně zdokumentované dějiny systému sovětských táborů – od jeho počátků za ruské revoluce po rozpad v době glasnosti. Její kniha je velikým badatelským výkonem a morálním zúčtováním, které umisťuje Gulag tam, kam patří: do centra našeho porozumění komplikovaným dějinám 20. století.
Autorka za tuto knihu obdržela Pullitzerovu cenu 2004.