Vlastní rozum

Napsal Viťa (») 8. 9. 2010 v kategorii Události-21. století, přečteno: 835×

Jsem rád, že čtete moje stránky. To neznamená, že se zde dozvíte absolutní pravdu. Ne, v žádném případě, jsou to mé názory a jen já se jimi mohu řídit. Vy se řiďte vlastním rozumem. Tyto stránky berte jako rozšiřování horizontu znalostí.

Zde Vám předkládám zajímavý blogerský výtvor. Líbí se mi.

Bááác, splaskla další velká bublina…

Jíte (jen) zdravě? No možná, že si v lepším případě nějak neublížíte. Zdraví si ale nijak nezlepšíte Po ginko bilobě, jogurtových nápojích s živými kulturami, müsli a cereáliích - jakožto zdraví podporujících potravinách - došlo i na omega 3 mastné kyseliny.

To všechno s Vámi nedělá skoro nic. A kdo že to říká?  Ve všech případech jde prý o dlouhodobé studie a sledování lidí s posuzováním vlivu té které zdravé chuťovky.

Když praskla bublina s ginko bilobou, za pár dní nebyl v obchodech žádný ze zázračných přípravků, co Vám zlepší paměť, krevní oběh a prodlouží život. Když výzkumníci podrobili testu deklarované účinky přípravku s názvem Actimel, tak zjistili, že není čeho se „obávat“… v případě, že by jej začal pít celý národ. Nic zásadního a dokonce ani hmatatelného se zdravím neudělá. Jen zmizela další masivní reklama…

Pak došlo na zdravou snídani. Zrní je zdravé a nastartuje Vás… No, zrní svědčí dobytku. Skvěle zaplácne žaludek, v něm nabobtná, takže nemáte pocit hladu. Jen nenastartuje Váš metabolismus tak, jak by to mělo být. Ostatně to prokázali svým výzkumem vědátoři v Anglii. Nejlepší snídaňovou skladbou jsou míchaná vajíčka, opečená slanina, párečky a samozřejmě nějaké to pečivo. Je to stejné, jako když do prázdné nádrže auta natankujete bioprodukt a nutíte po nastartování motor jet každodenní obtížný závod. Motor se kucká, netáhne, zacpe se a nakonec si jej „vylágrujete“. Namísto toho, abyste do nádrže nalili něco benzínu s vyšším oktanovým číslem a výkon motoru i jeho životnost udrželi.

No a bááác – další rána jsou omega 3 mastné kyseliny. Byly vychvalované, zázračné, snižující riziko infarktu a srdečních chorob… A ejhle – není tomu tak. Jen výrobce si namastil trochu kapsu tím, že z lidí dělat blbce. A lidi? Lidi to „žrali“ ve velkém a také za to mastně zaplatili.

Co bude další obětí vědců? Co superzdravého je obyčejné, nebo dokonce škodlivé? Možná to bude nějaký studený čaj s antioxidanty nebo jiný „zázrak“, za který dnes utrácí miliony lidí v domnění, že dělají něco pro své zdraví.

No nic, mám hlad. Jdu si dát k snídani trochu uzeného, čerstvý chleba a kyselou okurku… Musím získat pořádnou sílu na celé dopoledne… nemůžu se celý den jen ploužit jako ta vychrtlá slečna z reklamy na zdravou snídani…

P.S. … A právě jsem se dočetl, že lidé, kteří pijí alkohol – jak prokázala další studie – žijí déle. Tedy déle platí daně, jsou dlouhodobými zákazníky obchodníků s alkoholem a jak zjistili v Rusku – a hned to začali podporovat – stát dostane víc peněz z daně za alkohol… Jo – a článek o které jsem vlastně začal psát, zčistajasna zmizel z povrchu internetu… Že by to ty kyseliny????

Omlouvám se Aleši Bendovi, že jsem nepočkal na jeho svolení a dovolil jsem si jeho dobrý názor  předložit svým čtenářům. Promiň Aleši.

VL

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

marie z IP 213.194.205.*** | 10.9.2010 11:22
nedá mě to abych nereagovala, omega 3 kyseliny v připravku maxikor jsou ůčiné,odbourávají cholesterol a antioxidanty např. na byliné rostliné bázi čistí škodliviny z těla volné radikály a jsou doporučovány i doktory .
Veronika z IP 85.134.218.*** | 10.9.2010 19:26
no to asi ano, ale všechny rostliny i živočišné produkty jsou k něčemu dobré, jen člověk musí vědět co je k čemu dobré. To máte jako třeba čokoláda, jeden by řekl, jak je to nezdravé jíst čokoládu, ale když se podíváte co obsahuje: cukr - dodává energii, kakao obsahuje železo (což je důležité pro krvetvorbu) a tuky jsou potřeba, aby se mohly v těle rozpouštět vitemíny D,E,K a A. Ale jak upozorňuje článek firmy ze všeho dokáží vytřískat peníze - a my jim to baštíme!!
Všeho s mírou a nemůže nic uškoditsmile
Dominik Toušek z IP 37.188.188.*** | 29.9.2021 22:16
Dobrý den,
no o vyhozených penězích mi ani nemluvte, chyběl rozum, já to vím. To jsem si taky jednou něco usmyslel a zaplatil jsem za to takový randál. Ano, mluvím o tetování. Odstranit mě to stálo snad ještě víc. Naštěstí známý dělá tady: odstraneni-tetovani-laserem.cz/ Jinak bych byl nahraný.
Díky za vyslechnutí, Dominik.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a jedenáct